LİNKLER
GÜBRE
Bilindiği gibi tarımsal üretimde amaç; birim alandan en yüksek verimi ve en kaliteli ürünü elde etmektir. Bu amaca ulaşmanın en etkili yolu bitkiyi dengeli ve düzenli beslemektir. Bitkiyi dengeli besleyebilmek için toprak analizleri yapılmalı, toprağın ihtiyacı doğru teşhis edilmelidir. Toprak analizleri çoğu zaman çiftçilerimizi yanıltır. Analizlerde yeterli oranda makro ve mikro element tespit edilmiş topraklarda istenilen miktar ve kalitede ürün alınamaz. Bunun da sebebi toprakta var olduğu tespit edilen NPK ve mikro elementlerin bağlı olmasıdır. Bitki tarafından alınamayan bağlı elementler yok hükmündedir. Bu yüzden mutlaka yaprak analizleri yaptırılmalı ve eksikliği görülen NPK ve mikro elementler bitkinin alabileceği formda bitkiye yapraktan veya topraktan verilmelidir.
Dengeli beslenmeyi şiar edinen EKO TARIM, çiftçilerimize profesyonel ve entegre çözümler sunmaktadır. Ülkemizde her türlü toprak ve bitki çeşidi üzerinde yaptığı çalışmalar ve sunduğu çözümler çiftçilerimizin teveccühüne mahzar olmuştur. Çiftçilerimizin memnuniyeti bizi cesaretlendirmiş ve ürünlerimizi bölge ülkelerindeki çiftçilere de ulaştırma yönünde arayışlara sevk etmiştir. Bu amaçla Türkmenistan, Kazakistan ve İran gibi ülkelerde demonstrasyon çalışmalar yaptık.Bu  çalışmaların neticelerinden adı geçen ülke çiftçileri memnun olunca ilk ihracatımızı 2004 yılında bu ülkelere yaptık.

İhracatımız 2004’ten bu yana gelişerek devam etmektedir. 2009 yılına kadar sadece toz ve mineral gübrelerin ihracatını yapan şirketimiz., bölgemizde gübre sektörünün lideri konumundaki GÜBRETAŞ A.Ş. ile yaptığı ihracat protokolü ile birlikte ihracat kalemlerine katı gübreleri, toz gübreleri ve organik ve sıvı gübreleri de ilave etmiştir.
 
Ürün Kategorileri
10.25.20+20 (SO3)+İE

Toplam Azot - 10 Kütlece (w / w)%
Amonyak Azotu - 8 Kütlece (w / w)%
Üre Azotu - 2 Kütlece (w / w)%
Fosfor Pentaoksit - 25 Kütlece (w / w)%
Nötral Amonyum Sitrat ve Suda Çözünür - 25 Kütlece (w / w)%
Suda Çözünür - 24 Kütlece (w / w)%
Suda Çözünür Potasyum Oksit - 20 Kütlece (w / w)%
Suda Çözünür Kükürt Trioksit - 20 Kütlece (w / w)%
ÇİNKO (Zn) - 1 Kütlece (w / w)%
 
Azot, fosfor ve potasyuma ilave olarak bitkiler için önemli besin olan kükürt ile Türkiye topraklarının büyük çoğunluğunda yetersiz düzeyde bulunan ve bitkilerde sık sık eksikliği görülen bir diğer önemli besin elementi çinkoyu da bünyesinde bulundurmaktadır. şeker pancarında kullanılmak üzere özel olarak üretilse de hububat, sebze ve meyvede de taban gübresi olarak kullanılır.
 
12.30.12

Toplam Azot - 12 Kütlece (w / w)%
Amonyak Azotu - 6 Kütlece (w / w)%
Üre Azotu - 6 Kütlece (w / w)%
Fosfor Pentaoksit - 30 Kütlece (w / w)%
Nötral Amonyum Sitrat ve Suda Çözünür - 30 Kütlece (w / w)%
Suda Çözünür - 28 Kütlece (w / w)%
Suda Çözünür Potasyum Oksit - 12 Kütlece (w / w)%
 
Azot, fosfor, potasyum içeren kompoze bir gübredir. şeker pancarı için özel olarak üretilmiştir. Ancak bu ürün, bitki ve toprak isteklerine bağlı olarak hububat, patates, pamuk, mısır, yer fıstığı, kanola, ayçiçeği ve baklagillerde kullanılmaktadır. Meyve ağaçları, sebzeler ile diğer tarla bitkileri ve seralarda taban gübresi olarak kullanılır.
 
PATENTKALI

Suda çözünür POTASYUM OKSİT (K2O) - 30 Kütlece (w / w)%
Suda çözünür MAGNEZYUM OKSİT (MgO) - 10 Kütlece (w / w)%
Suda çözünür KÜKÜRT TRİOKSİT (SO3) - 42 Kütlece (w / w)%
 
Yüksek oranda kükürt ve magnezyum içeren, yüksek kalitede ürün yetiştirmeye yönelik potasyumlu özel gübredir. İçerdiği bitki besin maddeleri tamamen suda çözünür, dolayısıyla bitki tarafından kolayca alınır. Özellikle patateste, Patentkali ile nişasta içeriği ve tad kalitesi iyileşir. Yüksek oranda kükürt içermesinden dolayı, özellikle kükürt isteği fazla olan (yağlı tohumlular, ayçiçeği, lahana, soğan, pırasa, vs.) bitkiler için çok uygundur. içeriğinde bulunan potasyum, magnezyum ve kükürt doğal kaynaklardan elde edildiği için organik tarımda girdi olarak kullanılır ve Organik tarım esaslarına göre sertifikalandırılmıştır. Sonbaharda ekilen bitkiler için ilkbaharda üst uygulama önerilir.
 
EKİN GÜBRESİ - 10.25.5+5(CaO)+15(SO3)

Toplam Azot (N) - % 10 Kütlece (w / w)% 
Amonyak Azotu - 7 Kütlece (w / w)%
Üre Azotu - 3 Kütlece (w / w)%
Fosfor Pentaoksit - 25 Kütlece (w / w)%
Nötral Amonyum Sitrat ve Suda Çözünür - 25 Kütlece (w / w)%
Suda Çözünür - 22 Kütlece (w / w)% 
Suda Çözünür Potasyum Oksit - 5 Kütlece (w / w)% 
Suda çözünür Kalsiyum Oksit (CaO) - 5 Kütlece (w / w)% 
Suda Çözünür Kükürt Trioksit (SO3) - 15 Kütlece (w / w)% 
 
Güçlü kardeşlenme, başaklarda iri ve dolgun dane ve yüksek verim için formüle edilmiş bitkiye özel bir gübredir.
 
Granül formda, Birincil ve ikincil bitki besin maddelerini içeren kompoze bir gübredir. Taban gübresi olarak ekim, dikimle ya da öncesinde, tohum veya kök derinliğine uygulanmalıdır. Bu tip gübrelerin mibzerle verilmesi önerilmektedir. Serpme olarak verilecekse pullukla toprak altına getirilmesi gerekir. Ekin Gübresi, güzlük ekilen hububatta çim köklerinin kışa kadar gelişmesini sağlayarak bitkinin kışı daha kuvvetli geçirmesini, baharda da daha hızlı gelişmesini sağlar.
 
 
 
3.5.8

Toplam AZOT (N) - 3 Kütlece (w / w)% 
Amonyum Azotu (N-NH4) - 2 Kütlece (w / w)% 
Nitrat Azotu (N-NO3) - 1 Kütlece (w / w)%
Suda çözünür FOSFORPENTAOKSİT (P2O5) - 5 Kütlece (w / w)% 
Suda çözünür POTASYUMOKSİT (K2O) - 8 Kütlece (w / w)% 
Suda çözünür BAKIR (Cu)  Tamamı EDTA ile şelatlı - 0.04 Kütlece (w / w)%
Suda çözünür DEMİR (Fe)  Tamamı EDTA ile şelatlı - 0.10 Kütlece (w / w)%
Suda çözünür MANGAN (Mn)  Tamamı EDTA ile şelatlı - 0.10 Kütlece (w / w)%
Suda çözünür MOLİBDEN (Mo) - 0.001 Kütlece (w / w)%
Suda çözünür ÇİNKO (Zn)  Tamamı EDTA ile şelatlı - 0.10 Kütlece (w / w)% 
 
Ürün randımanına yönelik bir gübredir.Temel besinlerini yanında gerekli iz elementleri metal şelatlar halinde içerir.Kararlı metal şelatları kireçli topraklarda dahi bozulmadan bitki bünyesine kolayca girer. Meyvelerin bal (olgunlaşma) dönemlerinde kullanılan genel bir besin maddesidir. Gelişmeyi teşvik ederek meyvenin sert ve dolgun olmasını, iyi renklenmesini sağlar. şeker oranını artırır. Meyve dökümünü en aza indirir. Kök gelişmesini teşvik eder, bitkiye aşırı soğuk ve kuraklığa karşı direnç kazandırır.
 
 
 
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

BİZLER           ELEKTRİKLİ ÇİT SİSTEMLERİ           GÜBRE             HAYVANCILIK             REFERANSLAR             İLETİŞİM