LİNKLER
GÜBRE
Bilindiği gibi tarımsal üretimde amaç; birim alandan en yüksek verimi ve en kaliteli ürünü elde etmektir. Bu amaca ulaşmanın en etkili yolu bitkiyi dengeli ve düzenli beslemektir. Bitkiyi dengeli besleyebilmek için toprak analizleri yapılmalı, toprağın ihtiyacı doğru teşhis edilmelidir. Toprak analizleri çoğu zaman çiftçilerimizi yanıltır. Analizlerde yeterli oranda makro ve mikro element tespit edilmiş topraklarda istenilen miktar ve kalitede ürün alınamaz. Bunun da sebebi toprakta var olduğu tespit edilen NPK ve mikro elementlerin bağlı olmasıdır. Bitki tarafından alınamayan bağlı elementler yok hükmündedir. Bu yüzden mutlaka yaprak analizleri yaptırılmalı ve eksikliği görülen NPK ve mikro elementler bitkinin alabileceği formda bitkiye yapraktan veya topraktan verilmelidir.
Dengeli beslenmeyi şiar edinen EKO TARIM, çiftçilerimize profesyonel ve entegre çözümler sunmaktadır. Ülkemizde her türlü toprak ve bitki çeşidi üzerinde yaptığı çalışmalar ve sunduğu çözümler çiftçilerimizin teveccühüne mahzar olmuştur. Çiftçilerimizin memnuniyeti bizi cesaretlendirmiş ve ürünlerimizi bölge ülkelerindeki çiftçilere de ulaştırma yönünde arayışlara sevk etmiştir. Bu amaçla Türkmenistan, Kazakistan ve İran gibi ülkelerde demonstrasyon çalışmalar yaptık.Bu  çalışmaların neticelerinden adı geçen ülke çiftçileri memnun olunca ilk ihracatımızı 2004 yılında bu ülkelere yaptık.

İhracatımız 2004’ten bu yana gelişerek devam etmektedir. 2009 yılına kadar sadece toz ve mineral gübrelerin ihracatını yapan şirketimiz., bölgemizde gübre sektörünün lideri konumundaki GÜBRETAŞ A.Ş. ile yaptığı ihracat protokolü ile birlikte ihracat kalemlerine katı gübreleri, toz gübreleri ve organik ve sıvı gübreleri de ilave etmiştir.
 
Ürün Kategorileri
ÇİNKO

Suda çözünür ÇİNKO (Zn) - 3 Kütlece (w / w)%
Suda çözünür ÇİNKO (Zn)       EDTA ile Şelatlı - 2 Kütlece (w / w)%
 
Bitkinin AUXIN hormonunu etkileyen, gelişme döneminde (dal) hatta tohum ıslatmada kullanılabilen çok gerekli bir iz elementtir. Eksikliğinde ağaçların genç sürgün uçlarında, küçük yaprakların bir araya toplanmasından kaynaklanan rozet veya demet oluşur. Çoğu zaman bu genç sürgünler, uçtan başlayarak kurur ve yapraklar olgunlaşmadan dökülür. Çinko noksanlığının en belirgin görüntüsü bodur bitkilerdir. Ağaçlarda noksanlık sonucu meyve adedi azalır, kalite düşer, erken dökülmeler görülür.
ÇİNKO-5 FORTE

Suda çözünür ÇİNKO (Zn) - 5 Kütlece (w / w)%
 
Suda çözünür ÇİNKO (Zn)       EDTA ile Şelatlı - 1 Kütlece (w / w)%
 
İçeriğindeki çinko oranının yüksek olması nedeniyle ekonomik ve daha etkilidir. Bitkinin AUXIN hormonunu etkileyen, gelişme döneminde (dal) kullanılan çok gerekli bir iz elementtir. Eksikliğinde ağaçların genç sürgün uçlarında, küçük yaprakların bir araya toplanmasından kaynaklanan rozet veya demet oluşur. Çoğu zaman bu genç sürgünler, uçtan başlayarak kurur ve yapraklar olgunlaşmadan dökülür. Çinko noksanlığının en belirgin görüntüsü bodur bitkilerdir. Ağaçlarda noksanlık sonucu meyve adedi azalır, kalite düşer, erken dökülmeler görülür.
BAKIR

Suda çözünür BAKIR (Cu) - 3 Kütlece (w / w)%
Suda çözünür BAKIR (Cu)    EDTA ile Şelatlı - 2 Kütlece (w / w)%
 
Serbest bakır iyonu yanında EDTA ligandına tutturulmuş bakır içeren bir üründür. Bu sayede bitki penetrasyonu çok güçlü olur ve yapraktan alınan bakır iyonu miktarı artar. Bakır, bitkilerde klorofil sentezi için vazgeçilmez bir elementtir. Protein ve vitaminlerin oluşumunu da sağlar. Bakır eksikliğinde büyüme yavaşlar, genç yapraklar küçülür ve yaşlı yapraklarda klorik lekeler görülür. Yeni ıslah edilmiş ve organik maddelerce zengin topraklarda eksikliğine sık rastlanır. Uç tomurcukları gelişimi durur. Yaprak gübrelemesi bakır gübrelerinin etkinliğini artırdığı gibi toprakta bakır birikiminin ortaya çıkaracağı zehirlilik etkilerini de ortadan kaldırır. Tek başına kullanılması tavsiye edilir.
BAKIR-5 FORTE

Suda çözünür BAKIR (Cu) - 5 Kütlece (w / w)%
Suda çözünür BAKIR (Cu)    EDTA ile Şelatlı - 1.5 Kütlece (w / w)%
 
Serbest bakır oranı daha fazladır. Bitkinin bakır ihtiyacını karşıladığı gibi funguslara karşı koruma özelliği de gösterir. Çeşitli bakır iyonlarını içeren BAKIR-5 Forte aynı zamanda EDTA’ya tutturulmuş bakır içeren bir üründür. Bu sayede bitkiye penetrasyonu çok güçlü olur ve yapraktan alınan bakır (Cu+2) iyonu miktarı artar. Bakır eksikli¤inde büyüme yavaşlar, genç yapraklar küçülür. BAKIR-5 Forte bakır ihtiyacını karşılar.
MANGAN

Suda çözünür MANGAN (Mn) - 3 Kütlece (w / w)%
Suda çözünür MANGAN (Mn)       EDTA ile Şelatlı - 2 Kütlece (w / w)%
 
Yaprak yüzeyini genişleten, fotosentezi ve döl tutmayı artıran bir üründür. Mangan, nitrit indirgenmesinde görev yapar. Eksikliğinde kloroplast yapısında bozulma görülür, hücre hacmi küçülür ve hücre duvarları egemen duruma gelir. Genç yapraklarda damarlar arasında sararma gözlenir. Bunlara ilaveten bazı bitkilerin yapraklarında sarı noktalar ve lekeler oluşur. Fasulye, soğan, bezelye, salatalık, domates gibi sebzeler; şeker pancarı, patates, pamuk gibi tarla bitkileri ile elma, kiraz, narenciye gibi meyve ağaçları mangan eksikliğine en duyarlı türlerdir.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

BİZLER           ELEKTRİKLİ ÇİT SİSTEMLERİ           GÜBRE             HAYVANCILIK             REFERANSLAR             İLETİŞİM